Gyakran Ismételt Kérdések
Mit szükséges magammal vinnem a jóga órára?
A jógaterem minden eszközzel felszerelt, csak kényelmes, sportos ruházatra van szükséged a gyakorláshoz és egy nagyobb méretű strandtörölközőre, vagy könnyű plédre, amit a jógaszőnyegre terítesz.
Át tudok öltözni a stúdióban?
Van öltöző, ahol igény szerint át tudsz öltözni.
Lehet enni jógaóra előtt? Ihatok jóga óra közben?
Minden foglalkozásra jellemző, hogy nem tanácsos közvetlenül az órák előtt enni.
Javasolt a nagyobb étkezéseket legalább másfél-két órával a foglalkozás előtt befejezni, a kisebb étkezéseket 1 órával előtte, hogy a gyakorlás során ne legyen zavaró a jóllakottság és egészségügyi szempontból is ez fontos.
Inni lehet az órák előtt, de alatta nem tanácsos. Utána viszont sok folyadékot kell fogyasztani (víz, gyógytea), hogy a jógagyakorlatok hatására a testben elinduló méregtelenítő folyamatok könnyedén le tudjanak zajlani és az intenzívebb foglalkozások után az elvesztett vizet pótoljuk.
Be kell jelentkezni a jógaórára?
A mindegyik foglalkozásra bejelentkezés szükséges.
Még soha nem jógáztam. Kezdőként is jöhetek a jóga foglalkozásra?
Kezdők is folyamatosan csatlakozhatnak a jóga órára.
A foglalkozások nehézségi fokát a jelen lévők gyakorlási szintjéhez igazítom, így a kezdő és haladó jógázók számára is végezhetők a gyakorlatok. Fontos, hogy tartsd tiszteletben a saját testi határaidat. Mindig fájdalomküszöbön belül dolgozunk.
A lényeg a fokozatosság, a tudatosság és a rendszeresség.
A gyakorlatokat/ászanákat végig instruálom, így könnyebb odafigyelni a helyes kivitelezésre.
Hogy épül fel egy jóga foglalkozás?
Egy jóga óra 90 perces gyakorlati részből áll.
Ezen belül az alábbi részekre bontható egy foglalkozás:
- Elcsendesedés
- Pranayama/légzőgyakorlatok,
- Az ízületek bemelegítése
- Ászana gyakorlás
- Relaxáció
Merevek az ízületeim. Elkezdhetek így jógázni? Tudom csinálni a gyakorlatokat/ászanákat?
Abszolút! Mindenki a saját fizikai határain belül végzi a gyakorlatokat. Ha a gerinced, vagy egyéb más ízületed időközben elvesztette rugalmasságát, mozgásterjedelme beszűkült, attól még a saját szinteden tudsz mozogni a jógaórákon. Ha szükséges, egyénre szabottan mondom az adott gyakorlaton belül a könnyítést. Így megtapasztalhatod a mozgás örömét és hamarosan az ízületeid is visszanyerik a rugalmasságukat.
Mit jelent a gerincközpontú foglalkozás?
Gerinc központú jógaórákat vezetek, így a jóga órákon is hangsúlyt kapnak a gerincet mobilizáló, a mély hátizmokat és a CORE (törzsstabilizáló) izmokat erősítő gyakorlatok.
Nyújtjuk, erősítjük az izmokat, tehermentesítjük az ízületeket a gyakorlás során.
Hányszor járjak egy héten jógázni?
Már heti egyszeri jógagyakorlással is szép eredményeket lehet elérni. De, ha megteheted, minél gyakrabban jógázol, annál gyorsabb a fejlődés, a változás. A rendszeres jógázás hatására nő a testtudatosság, fejlődik a belső érzékelés.